KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11932241
nr 1193 2241
Erik Unström
(1897-1974), Sverige
Oljemålning, Östa Öland. Signerad, daterad 1959. Olja på pannå, 22x26 cm
Erik Unström, svensk bildkonstnär född 1897 i Linköping, död 1974 i Stockholm.
måndag 16 juli 2018
kl 18:42:55
Erik Unström
Läs mer om Erik Unström